3D Tisk

160229175726-IMG_9056 3D Tisk

Nabízíme komplexní služby v oblasti 3d tisku s vyzkoušenými a ověřenými materiály.

Pro kusový tisk, tzv. na počkání, máme k dispozici Flashforge Dreamer. Pro větší množství kusů používáme LulzBot TAZ, která je dostupná externě. Nově jsme schopni zařídit tisk také pomocí laserové technologie SLA!

 

Specifikace FDM (Flashforge nebo LulzBot) SLA (laser)
Formát souborů STL/ IGS/ STEP/ X_T STL/ STP/ PRT/ IGS
Materiál PLA a kompatibilní photosensitive resin
Teoretická přesnost ±0.1mm ±0.05mm
Tloušťka vrstvy 0.1mm≤tloušťka vrstvy≤ 0.35mm ——
Max. rozměry výrobku ≤200*120*120mm ≤600mm*600mm
Typ materiálu bez příměsí (Natur) transparentní mléčně bílá

Ceny

Cenu ovliňuje řada aspektů, takže abychom byli schopni nabídnout co nejlepší cenu, potřebujeme mít k dispozici konkrétní model výrobku a také druh materiálu, případně kombinaci materiálů, ze kterých chcete výrobek vytisknout. Dále je možnost vybrat cenově dostupnější tisk pomocí tiskových strun a FDM technologie. Nebo nově také dražší, ale pro velmi malé předměty preciznější, SLA tisk založený na bázi polymeru a laserové technologie. Proto, prosím, směřujte konkrétní dotazy na tisk@dilna21.cz

Flashforge Dreamer

Nejdostupnější 3d tiskárna s dvěma hlavami a velmi kvalitním tiskem!

Flashforge Dreamer
CENA: 38 000 Kč s DPH

Nejnovější 3D tiskárna z dílen Flashforge – dreamer má dvě tiskové hlavy pro dvoubarevný tisk, velký dotykový LCD panel pro snadné ovládání, podporuje připojení přes USB 2.0, Wi-Fi a SD a zvládá tisknout velmi velké předměty až do 230 x 150 x 140 mm. Kvalita zpracování 3D tiskárny, uživatelský komfort a výsledky tisku jsou na velmi vysoké úrovni, která je v této cenové kategorii výjimečná.

Díky uzavřené tiskové komoře a teplotní regulaci v prostoru 3D tisku je možné jednoduše tisknout i velké modely z materiálu ABS.

Společnost Flashforge vyvinula speciálně pro tiskárnu Dreamer vlastní tiskový software FlashPrint, který usnadňuje přípravu 3D tisku. FlashPrint umožňuje použít jeden ze tří slicovacích programů (Slic3r, Skeinforge a vlastní ffslicer), dále jednoduše přidávat podpěry do požadovaných míst, nebo automaticky dle úhlu převisu. S FlashPrintem jednoduše nastavíte použitou trysku pro každý objekt, případně podpěry zvlášť a tak jednoduše docílíte dvoubarevného tisku. Množství dalších nastavení umožňují optimalizovat kvalitu a dobu tisku dle vlastností tištěného objektu.

3D tiskárna Rebel 2

Stavebnice pro experimentální tisk u nás v Dílně 21

Rebel 2 (nebo také Rebel II) je v České republice velmi oblíbená 3D tiskárna spadající pod open source projekt RepRap.

3d pera jsou levnou a zajímavou alternativou k 3d tiskárnám. S jejich pomocí lze vytvořit drobné umělecké předměty. Tato technika je vhodná zejména pro objekty, které nevyžadují vysokou přesnost. Součástí pera je vyměnitelná tryska a displej s ukazatelem teploty. Pomocí tlačítek lze nastavit teplotu potřebnou pro daný materiál.

3dpero

Zabýváme se také uměleckým 3d skenováním v jedné barvě či plných barvách. Z výsledného modelu lze, po úpravách, také vytisknout 3d model na tiskárně a vytvořit si tak svou bistu či figurku.

Pro samotné 3d skenování máme zakoupeny licence na řadu komerčních aplikací, neboť každá nabízí trochu jiné možnosti a výsledky.

Výsledný model získaný 3d skenováním lze, kromě 3d tisku, použít také v multimedia aplikacích jako interaktivní prezentace, marketingové materiály či 3d hry a další software.

160229194333-IMG_9199

This post is also available in: English

Administrator